Suomen musiikkikirjastoyhdistyksen hallitus

Hallituksen jäsenet 2023

puheenjohtaja
Jaska Järvilehto
YLE Arkisto
jaska.jarvilehto@gmail.com

sihteeri
Inka Myyry
Kansalliskirjasto
inka.myyry@helsinki.fi
+358 50 4487 401

taloudenhoitaja
Ilari Reuhkala
Kangasalan kaupunginkirjasto
ilari.reuhkala@gmail.com
+358 44 5806 462

varapuheenjohtaja
Kari Laitinen
kari.laitinen@musicfinland.fi
Music Finland

viestintä
Tuomas Pelttari
Musiikkikirjastot.fi | Valtakunnalliset Kehittämispalvelut
tuomas.pelttari@hel.fi
+358 40 1841 730

Maaria Harviainen
Taideyliopisto, Sibelius-Akatemian kirjasto
maaria.harviainen@uniarts.fi

Jaakko Lind
Salon kaupunginkirjasto
jaakko.lind@salo.fi

Marko Niemelä
Rovaniemen kaupunginkirjasto
marko.niemela@rovaniemi.fi

Tiina Tolonen
Oulun yliopiston kirjasto
tiina.e.tolonen@oulu.fi

Lassi Kokkonen *
Helsingin kaupunginkirjasto
lassi.kokkonen@hel.fi

Heikki Karjalainen *
Kirjastopalvelu
heikki.karjalainen@kirjastopalvelu.fi

* hallituksen varajäsen

Yhdistyksen kotisivu
Yhdistyksen Facebook-sivu
Yhdistyksen Twitter-sivu
Yhdistyksen säännöt

Musiikkikirjastoyhdistyksen hallitusta Sibelius-Akatemian kirjastossa. Kuvassa vasemmalta: sihteeri Inka Myyry, taloudenhoitaja Ilari Reuhkala, Johanna Parviainen, varapuheenjohtaja Kari Laitinen, puheenjohtaja Tuomas Pelttari ja Maaria Harviainen.