Suomen musiikkikirjastoyhdistyksen hallitus

Hallituksen jäsenet 2020

puheenjohtaja
Tuomas Pelttari
Turun kaupunginkirjasto
Linnankatu 2, 20100 Turku
pelttari@gmail.com
+358 40 7646 526

sihteeri
Inka Myyry
Kansalliskirjasto
inka.myyry@helsinki.fi
+358 50 4487 401

taloudenhoitaja
Ilari Reuhkala
Kangasalan kaupunginkirjasto
ilari.reuhkala@gmail.com
+358 44 5806 462

varapuheenjohtaja
Kari Laitinen
kari.laitinen@musicfinland.fi
Music Finland

Maaria Harviainen
Taideyliopisto, Sibelius-Akatemian kirjasto
maaria.harviainen@uniarts.fi

Tiina Tolonen
Oulun yliopiston kirjasto
tiina.e.tolonen@oulu.fi

Tommi Viitamies
Helsingin kaupunginkirjasto
tommi.viitamies@hel.fi

Lassi Kokkonen *
Helsingin kaupunginkirjasto
lassi.kokkonen@hel.fi

Johanna Parviainen *
Kirjastopalvelu
johanna.parviainen@btj.fi

* hallituksen varajäsen

Yhdistyksen kotisivu
Yhdistyksen Facebook-sivu
Yhdistyksen säännöt

Hallitus kokoontui etänä 16. huhtikuuta 2020

Musiikkikirjastoyhdistyksen hallituksen ensimmäinen etäpalaveri pidettiin torstaina 16.4.2020. 

Hallitus kokoontui 16. maaliskuuta 2020

Musiikkikirjastoyhdistyksen hallitus piti kokouksen Helsingin keskustakirjasto Oodissa maanantaina 16.3. Samana päivänä tiedotettiin kirjastojen sulkemisesta 18.3. alkaen. 

Hallitus kokoontui 27. tammikuuta 2020

Musiikkikirjastoyhdistyksen hallitus kokoontui maanantaina 27.1. ensimmäistä kertaa tällä vuosikymmenellä, paikkana Musiikkitalo ja Sibelius-Akatemian kirjasto.  

Musiikkikirjastoyhdistyksen hallitusta Sibelius-Akatemian kirjastossa. Kuvassa vasemmalta: sihteeri Inka Myyry, taloudenhoitaja Ilari Reuhkala, Johanna Parviainen, varapuheenjohtaja Kari Laitinen, puheenjohtaja Tuomas Pelttari ja Maaria Harviainen.

Sivua päivitetty 20.4.2020.